Dzisiaj imieniny obchodzą: Irena, Waldemar, Iryda Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 3.05.2015 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. infułata Jana Sołowianiuka. Na Mszy o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, którego dokona ksiądz infułat. Msza ta będzie z udziałem władz gminnych - połączona z modlitwą za Ojczyznę. Na zakończenie Mszy będzie można ucałować relikwie. Na tą Mszę zapraszamy parafian i gości, poczty sztandarowe, straż, asystę procesyjną. Po Mszy uroczystości patriotyczne – 3 majowe – przy „Pomniku – Krzyżu”. Z racji uroczystości w bazylice nie będzie dziś Mszy w  kaplicy, w Raciborach. Ucałowanie relikwii również na Mszy Świętej o godz. 12:00 i 17:00. Taca w przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

2. Bardzo dziękujemy p. Władysławowi Jaworskiemu za modernizacje elektryki w kaplicy Matki Bożej i p. Januszowi Dardzińskiemu za prace stolarski w kaplicy Matki Bożej. Czytaj więcej...

IV Niedziela Wielkanocna 26.04.2015

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna to niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza. W sposób szczególny w tym tygodniu modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego.

2. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Bardzo prosimy, aby zadbać o krzyże i figurki przydrożne. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nie parafian, gości, dzieci i młodzież. Dzieci klas III – od Komunii Rocznicowej i młodzież klas II Gimnazjum – kandydaci do bierzmowania uczestniczą w majowym obowiązkowo. Gromadźmy się też w naszych wioskach, przy krzyżach, kapliczkach przydrożnych na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej. Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna 19.04.2015

1.Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Po Tygodniu Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by w tym tygodniu znaleźć czas na rodzinną lekturę Pisma Świętego.

2.Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II 3 maja na Mszy Św. o godz. 9.00. Na stronie parafii w galerii są zdjęcia z Pielgrzymki po relikwie.

3.Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pokrycie części kosztów związanych z przygotowaniem wprowadzenia relikwii. Bóg zapłać.

Czytaj więcej...

Niedziela Miłosierdzi Bożego - 12.04.2015 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzi Bożego. W naszej parafii jest to też niedziela Adoracyjna, rozpoczynamy tym samym w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Bogu w Adoracji Najświętszego Sakramentu poprzez modlitwę koronki do Bożego Miłosierdzia zawierzamy sprawy Kościoła i całego świata. Bóg zapłać dzieciom które przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną. Skarbonki można złożyć w koszyku przed ołtarzem, zebrana jałmużna zostanie przekazana na pomoc chorym dzieciom z terenu naszej diecezji. Po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar do puszek z  przeznaczaniem na Caritas. Czytaj więcej...

Wielkanoc - 5.04.2015 r.

1. Radosne „Alleluja”, jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Drodzy Parafianie i Goście przyjmijcie wielkanocne życzenia. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Niech będzie zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania z Jezusem Zmartwychwstałym. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przeniknęła nasze serce i była obecna w naszym codziennym życiu, w każdym jego wymiarze. Niech Chrystus Zmartwychwstały wam błogosławi.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 26

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Maj 2015 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

9 Dniowa Parafialna Pielgrzymka

Multimedia

Początek strony