Dzisiaj imieniny obchodzą: Józef, Jeremiasz, Filip - ¦więto Pracy Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna - 1.05.2016 r.

1.  Rozpoczynamy dziś maj – miesiąc Maryjny. Bardzo prosimy, aby zadbać o krzyże i figurki przydrożne. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na nie parafian, gości, dzieci i młodzież. Dzieci klas III – przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież klas I i II Gimnazjum – kandydaci do bierzmowania uczestniczą w majowym obowiązkowo. Gromadźmy się też w naszych wioskach, przy krzyżach, kapliczkach przydrożnych na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej.

2. Jutro święto Flagi Narodowej. Prosimy, jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił, aby wywiesić na swoich posesjach flagi – Narodową, Maryjną i Papieską. Niech to będzie wyraz naszej wiary i patriotyzmu.

Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016 r.

1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkanocną. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w V Niedzielę Wielkanocną – 24 kwietnia br. będzie miała miejsce, w całym świecie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Ofiary na ten cel składamy przy wyjściu z Kościoła do puszek.

2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Wieczoru Chwały i peregrynacji znaków ŚDM w naszej parafii. Liczymy, że ten czas ubogacił nasze życie duchowe.

Czytaj więcej...

IV Niedziela Wielkanocna - 17.04.2016 r.

1.  Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. W sposób szczególny w tym tygodniu modlimy się o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego.

2. Zapraszamy dziś do naszej Bazyliki na Wieczór Chwały. Początek o godz 19.30. Jest to jednocześnie rozpoczęcie Peregrynacji Znaków ŚDM w naszym dekanacie. Zapraszamy na to uwielbienie Jezusa Eucharystycznego muzyką, śpiewem i tańcem. Wieczór Chwały nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa dziś we Mszy Świętej.

Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna - 10.04.2016 r.

1.  Przeżywamy dzisiaj III Niedziele Wielkanocną. Jest to Niedziela Adoracyjna. Po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar do puszek z  przeznaczaniem na Caritas.

2. Dziś młodzież przed kościołem rozprowadza kubki Światowych Dni Młodzieży z piękną grafiką ukazującą kościoły naszego dekanatu. Cena kubka to 15 zł  -jest to cegiełka na Światowe Dni Młodzieży.

Czytaj więcej...

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 3.04.2016 r.

1.  Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzi Bożego, rozpoczynamy tym samym w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Przed każdą Mszą Świętą modlimy się dzisiaj Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zawierzamy w niej sprawy Kościoła i całego świata. Pragniemy w ty, Roku Miłosierdzia dziękować Bogu za 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz prosić Dobrego i Miłosiernego Boga o dobre przygotowanie i przeżycie Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, diecezji i Ojczyźnie. Bóg zapłać dzieciom które przynoszą skarbonki z jałmużną wielkopostną. Skarbonki można złożyć w koszyku przed ołtarzem, zebrana jałmużna zostanie przekazana na pomoc chorym dzieciom z terenu naszej diecezji. Po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka ofiar do puszek z  przeznaczaniem na Caritas.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 36

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Maj 2016 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapisz się na ŚDM

Multimedia

Początek strony