Dzisiaj imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław Solenizantom życzymy wielu Łask Bożych
Jesteś tutaj: HomeOgłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla - 22.11.2014

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

2. Dzisiejsza uroczystość to święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej. W naszej parafii pragniemy powołać oddział Akcji Katolickiej. Dorosłych, którzy chcą uczestniczyć w tym dziele prosimy o kontakt z Ks. Mariuszem.

Czytaj więcej...

XXXIII Niedziela Zwykła - 16.11.2014r.

1. Dziś przeżywamy 33 niedzielę zwykłą. W naszej Ojczyźnie dokonujemy wyborów samorządowych. Pamiętajmy że jako obywatele i chrześcijanie jesteśmy zobowiązani uczestniczyć w wyborach. Zachęcamy aby dopełnić obowiązku i iść na wybory.  

2. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. To także niedziela seminaryjna. Modlitwą i ofiarami będziemy wspierać Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży. Gościć będziemy kleryka z WSD Łomża. 

3. W najbliższą sobotę wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Panu Organiście członkach chóru i scholi parafialnej. 

Czytaj więcej...

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – 9.11.2014 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 odbędzie się dziś koncert patriotyczny na który serdecznie zapraszamy w imieniu własnym, Wójta Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach. Wystąpią między innymi: chór parafialny, soliści i zespoły działające przy GOK w Sokołach, mieszkańcy Sokół. Dzisiaj po Mszy wieczornej ostatni różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi kończący oktawę Wszystkich Świętych. Po Mszach Świętych odbywa się ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na „Kościół w Potrzebie.” – wspieramy w szczególny sposób prześladowanych chrześcijan w Syrii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Czytaj więcej...

Dzień Zaduszny - 2.11.2014 r.

1. Dzisiaj Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 17:00; po Mszy Św. o godz. 12:00 procesja z 4 stacjami wokół bazyliki. Można zamawiać modlitwy za zmarłych – wypominki i wypominki jednorazowe – kartki do wypominek jednorazowych wyłożone są pod chórem. W oktawę Wszystkich Świętych (1–9 listopada) w intencji zmarłych z wypominek jednorazowych, po Mszy wieczornej będzie odmawiany w kościele różaniec. Msze Św. wieczorne w oktawę Wszystkich Świętych będą w bazylice oprócz soboty 8 listopada. Wtedy z racji ślubu gromadzimy się na Mszy za zmarłych i Różańcu z wypominkami na cmentarzu.

2. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Szkło składujemy do małych pojemników, plastiki do dużego kontenera, a odpady rozkładalne – żywe kwiaty, liście obok kontenerów. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia 1 listopada 2014 r.

1. Msze Święte dzisiaj  czyli w Uroczystość Wszystkich Św. i w Dniu Zadusznym tak jak w każdą niedzielę, godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 17:00. Nie będzie w te dni Mszy Św. w kaplicy w Raciborach. W Uroczystość Wszystkich Św.  o godz.12:00 w kościele będą wypominki za zmarłych, następnie procesja na cmentarz i tam odbędzie się Msza Święta (około godz. 12:30), zaś w Dzień Zaduszny po Mszy Św. o godz. 12:00 procesja z 4 stacjami wokół bazyliki. Można zamawiać modlitwy za zmarłych – wypominki i wypominki jednorazowe – kartki do wypominek jednorazowych wyłożone są pod chórem. W oktawę Wszystkich Świętych (1–9 listopada) w intencji zmarłych z wypominek jednorazowych, po Mszy wieczornej będzie odmawiany w kościele różaniec. Msze Św. wieczorne w oktawę Wszystkich Świętych będą w bazylice oprócz soboty 8 listopada. Wtedy z racji ślubu gromadzimy się na Mszy za zmarłych i Różańcu z wypominkami na cmentarzu. W sobotę przypada też I sobota miesiąca, litania do Matki Bożej po Mszach Św. o godz: 7:00 i 17:00. 

2. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Szkło składujemy do małych pojemników, plastiki do dużego kontenera, a odpady rozkładalne – żywe kwiaty, liście obok kontenerów. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 21

Kancelaria

czynna pon. – pt.:
8:00–9:00 i 16:00-17:00
Sprawy „pilne”, odwiedziny chorych  i związane z pogrzebami załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.

Kalendarz

« Listopad 2014 »
Nie Pn Wt Śr Czw Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Multimedia

Początek strony